Drumul spre normalitate -Ziua Absolventului la Liceul Tehnologic „Dierna”.

Festivitatea de absolvire a liceului este una dintre cele mai emoționante amintiri pe care le veți aduna în viață. Veți privi în urmă, peste ani, și veți zâmbi. Aici, la Liceul Tehnologic „Dierna”, ați crescut, ați legat prietenii și ați fost pregătiți pentru viitor. Să aveți curaj și încredere să vă deschideți aripile pe care le-ați descoperit în timpul liceului și să țintiți către vieți frumoase, liniștite și valoroase.
Astăzi începe restul vieții voastre. Căutați mereu să fiți fericiți, să faceți bine în jurul vostru, să vă urmați visurile și să fiți Oameni.
Profesorii, care v-au fost precum niște părinți, vă vor aștepta mereu cu brațele deschise.
Curaj în zborul maturității! Baftă la toate examenele pe care vi le va oferi viața!

Prof. Vuc Ionelia